پرینتر سه بعدی CLIP و CDLP و پرینتر سه بعدی پیوسته

این تکنولوژی مشهور به سریع ترین پرینتر سه بعدی جهان است.

پرینتر سه بعدی CLIP و CDLP با تکنولوژی پردازش نور مستقیم و پیوسته که از آن به عنوان سریع ترین پرینتر سه بعدی جهان یاد می شود،  دقیقا مشابه همان پرینترهای سه بعدی DLP عمل کند، با این تفاوت که صفحه ساخت در این فناوری  مداوم از پایینش شروع و به بالا حرکت می کند که باعث می شود سرعت ساخت بسیار بسیار بیشتر شود (24 برابر سریع تر از تمام پرینترهای رزینی ) زیرا دیگر لازم نیست که دستگاه بعد از چاپ هر لایه عمل جداسازی طی کند و قطعه را از تانک رزین جدا کند.

این روش پرینت دقت بالایی برای ساخت جزئیات دارد و علاوه بر این سطوح بسیار صاف ایجاد می کند چرا که دقت لایه سازی در راستای محور زد در پرینتر سه بعدی CLIP معادل 10 میکرون است به همین دلیل استفاده های وسیعی در صنایع جواهر سازی، دندان سازی، پزشکی و صنعتی دارد.

کمپانی کربن 3D این تکنولوژی را در انحصار خود دارد کمپانی CARBON 3D از آمریکا یکی از قدرت مند ترین توسعه دهندگان متریال رزین در جهان است.

در این ویدیو شما تمام قابلت های این محصول را مشاهده می کنید

Carbon 3D

پرینتر سه بعدیCLIP چیست؟

تولید دراین روش از یک فرآیند فتوشیمیایی است که از نور و اکسیژن برای ساخت قطعات استفاده می کند. پرینت پیوسته در واقع با نمایش تصاویر تولید شده توسط پروژکتور و رساندن اکسیژن در رزین از نچسبیدن قطعه به رزینن تانک جلوگیری می کند، و اینگونه پرینت پیوسته عمل می کند.

پرینتر سه بعدی پیوسته و CLIP

مزایای پرینت CLIP کربن چیست ؟

  • استفاده از مواد پلی اورتان در گرید های مهندسی
  • زمان ساخت بسیار سریعتر از دیگر تکنولوژی های
  • تولید مدل با سطح کیفیت بالا
  • انواع متریال و مواد رزین با خواص مکانیکی گسترده

تکنولوژی شرکت کربن به شما اجازه می دهد تا  طرح های غیر ممکن، پیچیده و ترکیبی را که توسط فرایندهای ماشینکاری و قالب سازی قابل دستیابی نبود را تولید نمایید.

می تواند برای آگاهی از انواع پرینتر سه بعدی اینجا کلیک کنید.