آینده پرینتر سه بعدی در دندانپزشکی و لابراتوارهای دندانسازی

هرسال میلیون ها نفر از بزرگسالان و کودکان ایمپلنت های دندانی انجام میدهند. این ایمپلنت ها به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. اغلب مردم با مشکلات دندانی یا به دلایل ارثی یا زیبایی شناختی رو برو بوده و دریافت کننده این گونه ایمپلنت ها هستند.
اکثر دندانپزشکان مدرن به روش گرفتن یک قالب فیزیکی برای ایجاد پروتزهای دندانی یا دندان مصنوعی عمل میکنند. با این حال پرینترهای سه بعدی میتوانند راه سریع تر و کارآمد و مقرون به صرفه برای افرادی باشند که ایمپلنت های دندانی را دریافت میکنند.
لینک درج شده به بررسی پرینتر سه بعدی دندانپزشکی می پردازد. اینجا کلیک کنید.

دندانپزشکان هنگام ساخت ایمپلت های دندانی و قطعات، قالب های خاصی را میسازند. در حالی که این فرآیند کاملا صحیح است. اما اغلب بسیار وقت گیر است. در بسیاری از موارد بیمار باید یک تا دو هفته صبر کند تا ایمپلت دندانی خود را دریافت کند.

پرینترهای سه بعدی دندانسازی و پزشکی می توانند راه عالی برای کاهش هزینه ها، اطمینان از صحت قطعه و راهی برای بهبود تجربه بیمار شوند. یک بیمار میتواند قطعات ایمپلنت دندانی خود را کمتر از چند ساعت دریافت کند.

کدام تکنولوژی های پرینتر سه بعدی در دندانپزشکی و دندانسازی کاربردی هستند ؟

پرینترهای سه بعدی رزینی : پرینت قطعات دندانی پلیمری در این بخش تکنولوژی های DLP صنعتی و MSLA و SLA و CLIP بسیار کاربردی هستند.

پرینترهای سه بعدی فلزات :  پرینت مستقیم بخش های فلزی در مورد این تکنولوژی ها بیشتر میتوان کاربرد در پزشکی را نام برد. تکنولوژی های SLM و DMLS و EBM در پزشکی بسیار کاربردی هستند.

برای درک بهتر از روش های پرینت و انواع پرینتر سه بعدی می توانید صفحه مرتبط را مطالعه نمایید. اینجا کلیک کنید.

دندانپزشکی دیجیتال چیست؟

دندانپزشکی دیجیتال می تواند به عنوان وسیع تر، یعنی دیگر تکنولوژی های دندان پزشکی و یا دستگاه هایی که دارای اجزای دیجیتالی یا کنترل کامپیوتری هستند تعریف شود. این تعریف وسیع می تواند از قسمت های رایج ترین دندانپزشکی دیجیتال – CAD / CAM (طراحی کامپیوتری / تولید کامپیوتری) باشد.

چالش قالب دندانسازی سنتی !؟

پرینتر سه بعدی میتواند یک قالب دندان را به چالش بکشد در بسیاری از موارد پس از ریختن یک قطعه یک قالب باید به بخش های کوچک تقسیم شود. با یک پرینتر سه بعدی تمام قطعات کامل دندانی به سرعت و آسانی ساخته می شوند، همینطور قبل از چاپ میتوانید مواردی را که باعث بهبود میشود را رعایت کنید پس با استفاده از طراحی کامپیوتری CAD ، یک تکنسین میتواند به سرعت و به آسانی یک قطعه دندانی را بررسی کند تا اطمینان حاصل شود که برای بیمار مناسب باشد.

ارتودنسی نامرئی در دندانپزشکی چیست ؟

یک پرینتر سه بعدی پزشکی میتواند راهی عالی برای ارتودنسی نامرئی باشد. با یک مجموعه از پلاگین های نامرئی یک بیمار فرم های پلاستیکی کوچکی را که برای دندان هایش مناسب است دریافت می کند. پروسه اینگونه است که قطعات دارای تغییرات اندکی هستند و استفاده از انها در بلند مدت، می تواند سبب تغییر موقعیت دندان ها در فرد شود. پس یک چاپکر سه بعدی دندانپزشکی می تواند باعث کاهش هزینه ها و زمان و سبب کسب تجربه بهتر در روند دندان پزشکی باشد.

پرینتر دندانسازی و ارتودنسی

روش تولید پرینت سه بعدی مستقیم

پرینتر دندانسازی و ارتودنسی

روش تولید غیر مستقیم، پرینت سپس وکیوم و پرس

ارتودنسی نامرئی به صورت وکیوم یا پرس و غیر مستقیم چیست ؟

قطعه دندانی پرینت شده و در دستگاه وکیوم یا پرس قرار می گیرد سپس از مدل دندانی با استفاده از یک ورق ABS شفاف یک قطعه مناسب ساخته میشود در این روش مدل توسط پرینتر سه بعدی تولید شده است اما قطعه دندانی به روش وکیوم یا پرس تولید شده است.

ارتودنسی نامرئی به صورت مستقیم چیست ؟

قطعات دندانی مناسب برای ارتودنسی بدون (هیچ روش کمکی) به صورت مستقیم به وسیله پرینتر سه بعدی تولید و توسط پزشک به بیمار داده می شوند.

مزایا:

تجهیزات کمتر و پروسه کمتر

تحویل سریع تر موضوع

دقت بالاتر به نسبت روش وکیوم و پرس

پرینت سه بعدی دندان مصنوعی به صورت مسقیم بدون قالب گیری، آیا ممکن است؟!

میتوانید فیلم های درج شده در این بخش را ببینید.

شرکت کربن 3D با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی DLP و پیوسته میتواند دندان مصنوعی را به صورت مستقیم تولید نماید. رزین های مخصوص برای پرینت سه بعدی مستقیم دندان مصنوعی دارای تایید FDA  هستند. و در ایران نیز نمونه های آلمانی و آمریکایی این رزین موجود است.

شستشو قطعات دندانی پس از پرینت

نصب قطعات دندانی

با افزودن یک پرینتر سه بعدی دندانسازی در لابراتوار چه چیزهایی تغییر خواهد کرد ؟

هزینه سرمایه گذاری پایین، عملکرد بالا

با ظرفیت تولید سریع شما می توانید تعداد زیادی عضو با ضخامت دیوار تا 0.020 میلیمتر را در ساعت کاری تولید کنید.

کیفیت چاپ بالا در مناطق حساس

مدل عضو پس از ریختگی دقیق در گچ بدون نیاز به ماشینکاری پیوسته

چاپ سه بعدی دندانپزشکی دیجیتال و دنیای جدید

پرینت سه بعدی در دندانپزشکی دیجیتال به طور گسترده ای تصور می شود و این نوآوری در کلینیک ها و آزمایشگاه ها به کار گرفته می شود

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09139747081 تماس بگیرید.

وعده و ارزش ما

هدف ما از بین بردن روش های سنتی و قدیمی در دندانسازی است. ما یک شرکت هستیم که دستگاه های فوق دقیق پرینت سه بعدی را با تکنولوژی MSLA برای دندانسازی و پزشکی ساخته و ارائه میکنیم

لوگو انجیکو

مشاوره رایگان در انتخاب بهترین راه حل

Next Previous