نرم افزارهای بهینه سازی دستی

نرم افزارهای بهینه سازی دستی

این نرم افزارهای برای فیکس کردن آماده سازی مدل ها و اسلاح کردن و ساپورت زنی به صورت دستی و نهایی فایل نیز استفاده میشود.

این مبحث بسیار مهم است و لازم است که بدانید فایل های STL  مخصوصا فایل های که از روش اسکن سه بعدی تولید میشوند دارای بخش های پوچ می باشند این بخش ها قبل از پرینت گاها توسط این نرم افزار های آماده سازی و ترمیم میشوند.

Meshmixer  Autodesk Inc

Meshmixer  Autodesk Inc
Meshmixer  Autodesk Inc

مش میکسر به عنوان یک ابزار همه کاره در کار با بافت های سه بعدی شناخته میشود این نرم افزار تا حدی مانند یک نرم افزار هنری است، برای ویرایش مشها و بافت ها، این برنامه قابلیت هایی مانند اصلاح  بافت ها، گود کردن، تغییر مغیاس، آینه کردن، بریدن و ساخت ساپورت را دارد و از آنجایی که این نرم افزار به صورت رایگان برای همه سیستم عامل ها موجود می باشد از این رو بسیار مهم و با ارزش برای طراحان و سازندگان تلقی می شود.

NetFabb   Autodesk Inc

NetFabb   Autodesk Inc
NetFabb Autodesk Inc

 

Netfabb ابزار تهیه نسخه 3D است که طیف گسترده ای از ویژگی های پیش چاپ شده مانند تعمیر مش، تنظیم ضخامت دیوار، کاهش حجم فایل، ادغام یا تفریق قطعات را ارائه می دهد. این نرم افزار همچنین یک تابع قدرتمند برای ایجاد، تجزیه و تحلیل و تنظیم پشتیبانی برای چاپ های سه بعدی دارد.

MakePrintable  Mixed Dimensions Inc

MakePrintable 
MakePrintable

MakePrintable یک سرویس وب است که در آن شما می توانید مدل 3D خود را قبل از چاپ آپلود کنید. این نرم افزار سپس طراحی را تجزیه و تحلیل کرده و آمار را در مورد چاپ آن به شما ارائه می دهد. پس از آن ویژگی های خروجی را پیکربندی کنید و الگوریتم مدل شما را برای چاپ 3D از بین بردن تمام مشکلات بازسازی می کند و شما را با یک مدل آماده برای چاپ سه بعدی آماده می کند.